Sodelujoče partnerstvo EU za aktiven življenjski slog in spoštovanje terapije za HIV in za spodbujanje fitnes vadbe kot terapije (ARIE)

ŠKUC Magnus obvešča!

Sodelujoče partnerstvo EU za aktiven življenjski slog in spoštovanje terapije za HIV in za spodbujanje fitnes vadbe kot terapije (ARIE)

Več o projektu najdete v brošuri: ARIE PROJECT BROCHURE

Osnovno izhodišče ARIE je, da ima šport za ljudi, ki živijo s hivom ali aidsom, dvojno vlogo. Prva je povezana s telesno vzgojo, gibanjem in zdravstvenimi informacijami, koncepti, ki jih vsebujejo glavne smernice EU. Druga vloga je povezana z učenjem in izobraževanjem. Z usposabljanjem lahko paciente podpirajo usposobljeni strokovnjaki, ki jih lahko pravilno spremljajo na njihovi težki poti zdravljenja in okrevanja.

Glede na to in v podporo izvajanju smernic želi projekt spodbujati telesno aktivnost za boljšo kondicijo. Namenjen je ljudem s hivom, ki se zdravijo, v okvirni starosti med 18 in 65 let, tako da jim ponudi inovativni fitnes protokol, ki jih bo vključil v zmerno / intenzivno telesno aktivnost in posledično omogočil njihovo sprejemanje in ponovno povezavo s svojim telesom, vzpostavitvijo zaupanja, okrepil samoizražanje, premagal občutke izolacije, depresije, jeze in strahu ter okrepil notranjo moč posameznika, predvsem pa telesno dejavnost, ki je potrebna za njihovo dobro počutje.

Cilj projekta je tako, da z razvojem svojega fitnes protokola spodbuja prostovoljne športne dejavnosti, skupaj z zavedanjem o pomenu telesne dejavnosti, ki krepi zdravje, s povečano udeležbo v športu za vse.

Projektne dejavnosti bodo:

– razvoj inovativnega fitnes protokol za ljudi, ki živijo s hivom in se zdravijo, da se jih uspešno vključi v telesno aktivnost

– usposabljanje fitnes trenerjev in strokovnjakov s področja telesne vzgoje in zdravja za standardizacijo protokola ter njegovo prenosljivost in ponovljivost v drugih okoliščinah in državah

– organizacija multiplikacijskih prireditev, odprtih za javnost, da jih seznanimo s projektom in drugimi temami, kot je pomen telesne dejavnosti za ohranjanje zdravstvenega stanja

– pomen telesne dejavnosti pri preprečevanju in zdravljenju bolezni

– pomen fitnesa in njegovih psiholoških in fizioloških učinkov.

Projekt sofinancira:

Ministrstvo za javno upravo

Komentiranje ni mogoče.

Naroči se na e-novice

Sporoči nam svoj email in obveščali te bomo o prihodnjih dogodkih.

Politika varstva osebnih podatkov