Pogovor: STEREOTIPI – “Biseksualnost ne obstaja”

Podrobnosti

  • torek | 27. junija 2017
  • 19:00 - 21:00
  • Masarykova 24, 1000 Ljubljana

Začenjamo s ciklom pogovornih večerov na temo stereotipov o različnih skupinah LGBTIQ skupnosti. Stereotipi nastajajo v širši družbi, a jih velikokrat zaradi socializacije ponotranjimo in tudi reproduciramo me_i same_i. Kako geji vidijo biseksualne osebe? Kakšni stereotipi veljajo o lezbijkah? Kako scena dojema transspolne osebe? Zakaj je med nekaterimi LGBTIQ osebami kvir negativna oznaka? Spraševale_i se bomo, kakšni stereotipi obstajajo v skupnosti do in znotraj različnih (pod)skupin, zakaj jih tudi me_i uporabljamo in predvsem na kakšne načine jih lahko skupaj sprevračamo, razbijamo in presegamo.

Cikel bo vsaki izmed LGBTIQ črk posvetil svoj pogovor. Prvi bo na temo biseksualnosti.

Čeprav raziskave vedno znova kažejo, da biseksualne osebe predstavljajo največji del LGBTIQ skupnosti, na sceni še vedno veljajo za turiste_ke, ki še iščejo svojo pravo spolno usmerjenost. Biseksualnost v najslabšem primeru ne obstaja, v najboljšem pa je lahkotna dietna različica homoseksualnosti, ki po koncu aventur in raziskovanja omogoča vrnitev v varno zavetje raznospolnih razmerij.
Ampak zakaj so biseksualne osebe kljub temu strašnemu privilegiju izmed vseh spolnih usmerjenosti najbolj ranljiva skupina za spolno nasilje in duševne bolezni? Kaj se skriva za stereotipi? Kako izgleda angažirana, politična biseksualnost?

Hkrati pa vas vabimo, da nam že pred samim dogodkom pomagate pri zbiranju različnih stereotipov (v obliki besedila, stripa, članka, videa …), ki jih bomo na pogovoru naslovile_i. Svoja mnenja, komentarje, vprašanja lahko podate v dogodeku na FB strani ali pa na naš mail: kulturnicenterq@gmail.com.
Izpostavljena mnenja bomo predebatirale_i na dogodku.

Vabljene_i!

Sodelovale_i bodo Mateja Capek (socialna delavka, DIC Legebitra), Ada Černoša (koordinatorka biseksualnih srečanj, Društvo Kvartir), Simona Muršec (predsednica Društva Parada ponosa), Tjaša Perger (Društvo Kvartir), Andrej Poglajen, (študent socialnega dela, sodelavec DIC Legebitre), Hanna Szentpeteri (režiserka in aktivistka).
Soorganizacija: Kvartir

Dogodek podpira Mestna občina Ljubljana – Oddelek za zdravje in socialno varstvo.

Naroči se na e-novice

Sporoči nam svoj email in obveščali te bomo o prihodnjih dogodkih.

Politika varstva osebnih podatkov